משחקי חשיבה לילדים

משחקי חשיבה לילדים | משחקי חשיבה לכל גיל | משחקי חשיבה ופיתוח היכולות
משחקי חשיבה לילדים ולמבוגרים הם דרך מעולה לפתח את המוח!
אפשרו לילדיכם לחקור את העולם דרך משחקי החשיבה של מיטב המותגים המובילים בעולם.

 

תאריך עדכון : 30.05.2021

תוכן עניינים :

1. משחקי חשיבה

2. מיומנויות ויכולות שיכולות להתפתח באמצעות משחקי חשיבה

3. ההיתרון של משחקי החשיבה 

4. דפדפו בין המוצרים השונים וגלו משחקים לילדים קטנים בכל הרמות וכל הגילאים- משחקי חשיבה לגילאים מוקדמים כאן באתר, קניה מהנה!

 

 

משחקי חשיבה 
משחקי חשיבה הם משחקים שבהם יכולתו האינטלקטואלית של השחקן היא אשר מכריעה את הכף.
בנוסף לחשיבה מעמיקה דורשים משחקי חשיבה גם ריכוז וסבלנות.
"המשחק הוא שעשוע אך אינו מהווה היפוכה של הרצינות" - יוהאן הויזינחה.
משחקי חשיבה יכולים לתרום להתפתחות קוגניטיבית של הילד כאשר הם מותאמים לגילו. כאשר המשחק מהציב אתגרים מחשבתיים עבור הילד, ההתמודדות מול האתגרים הללו מעודדת אותו לשפר את יכולתו הקוגניטיבית ולהפעיל יצירתיות בפתרון הבעיות שהם מעלים.
בנוסף, מחקרים מראים כי למשחק השפעה מכרעת על התפתחות המוח ועל הארכיטקטורה של הקשרים העצביים במוח, אשר מספקים את התשתית ואת הבסיס להמשך התפתחות המוח בגיל המבוגר ולתחומי הלמידה, ההתנהגות, והבריאות בעתיד. החוויות וההתנסויות המוקדמות בגיל הרך, בו רמת הפלסטיות של המוח גבוהה מאוד, יוצרות את המסלולים והרשתות העצביות ואחראיות להתפשטותן. למשחק חשיבות רבה גם בגיל המבוגר יותר, מכיוון שלאחר תקופת הילדות מצטמצמים הקשרים העצביים באמצעות תהליך הנקרא גיזום (pruning), כך שמעגלים חשמליים במוח יכולים לפעול באופן יעיל יותר ככל שנעשה בהם יותר שימוש, ואילו מעגלים וקשרים שאין בהם שימוש הולכים לאיבוד.
משמעות המשחק ומהותו הם נושאים שהעסיקו את האדם משחר התרבות. עדויות לכך קיימות לאורך ההיסטוריה בציורי הקיר במערות קבורה במצרים, בניסיונות לברר את משמעות המשחק ביוון העתיקה, עבור ברנסאנס, בתקופה הרומנטית ועד ימינו. משחק הוא אחד הנושאים המעסיקים את חוקרי המחשבה האנושית. משחק הוא חלק מתופעות אנושיות רבות כמו מדינאות, שירה ואמנות, מחקר, ספורט דת ועוד. משחק, הוא אחד הכלים ללמידה בקרב בני אנוש וגם בקרב בעלי חיים. מלבד ההקשר התרבותי של משחק, מעורר עניין הקשר בין משחק ולמידה, כמו גם היבטים מעשיים של שילוב משחק בלמידה. חוקרי חינוך ומעצבי משחקים, טוענים שדרך המשחק, רוכשים מבוגרים וילדים בדרך טבעית וללא התנגדות, מיומנויות ומידע מתוך הנאה ומוטיבציה פנימית. די במבט באדם המשחק, כדי להבין שיש במשחק ממדים של הנאה ועניין שראויים לאימוץ בתהליכי למידה פורמליים.
מיומנויות ויכולות שיכולות להתפתח באמצעות משחקי חשיבה
פיתוח אסטרטגיות חשיבה
ניתוח והבנה של סביבה משתנה
תכנון מהלכים
שיפור הזיכרון
יכולת קבלת החלטות
הפעלת שיקול דעת
שליטה במתרחש בסביבה
התמודדות עם המתחרה
מוטיבציה
יצירתיות
ההיתרון של משחקי החשיבה 
למשחקי חשיבה יש גם שימוש פדגוגי. מבחינה חינוכית, משחקי חשיבה מאפשרים לתלמיד לחוש שהוא יכול "לנצח" ולזכות בהכרה ביכולותיו כאינדיבידואל בעל יכולת. משחקי חשיבה בעלי רמות קושי משתנות מהוות תרגול ולימוד של אסטרטגיות חשיבה ומיומנויות המשחק. ביטוי היכולות האישיות במשחק חשיבה קשור לפתרון בעיות שחלקן גובל במתמטיקה, חלקן בפילוסופיה וחלקן בפסיכולוגיה. הזירה המחשבתית הזנוחה, המאכזבת והמתסכלת בקרב התלמידים הופכת פתאום למקום שאפשר להפיק ממנו הנאה, תחושת סיפוק והצלחה. משחק חשיבה יכול להביא את התלמיד לעוררות ולמרץ, להתלהבות ולעניין. ההנאה מהמשחק קשורה ביכולות של התלמיד ליהנות מפתרון הבעיות המתעוררות כל העת במהלכו. התמריץ החיובי והסיפוק המידי של השחקן, מלווה אותו לאורך כל שלבי התקדמותו בהבנת המשחק. ככל שהוא מפתח מיומנויות מחשבתיות מורכבות יותר לפתרון בעיות מסדר גבוה, כך גדלה הנאתו ממנו.
דפדפו בין המוצרים השונים וגלו משחקים לילדים קטנים בכל הרמות וכל הגילאים- משחקי חשיבה לגילאים מוקדמים כאן באתר, קניה מהנה!
משחקי חשיבה לילדים ולמבוגרים באתר או וי פליי עם משלוחים עד דלת בית הלקוח במחירים הזולים באתר ללא תחרות ובהנחות ומבצעיםמשחקי חשיבה לילדים ולמבוגרים באתר או וי פליי עם משלוחים עד דלת בית הלקוח במחירים הזולים באתר ללא תחרות ובהנחות ומבצעיםמשחקי חשיבה לילדים ולמבוגרים באתר או וי פליי עם משלוחים עד דלת בית הלקוח במחירים הזולים באתר ללא תחרות ובהנחות ומבצעים
משחקי חשיבה לילדים ולמבוגרים באתר או וי פליי עם משלוחים עד דלת בית הלקוח במחירים הזולים באתר ללא תחרות ובהנחות ומבצעים