משחקי פאזלים לילדים

משחקי פאזלים לילדים | משחק לימודי | משחקי חשיבה

פאזל, פאזלים לילדים משחקי חשיבה פיתוח הדימיון, הוא משחק לוח חידה דו-ממדי או תלת-ממדי המורכב מחלקים קטנים אשר מתחברים אחד לשני, פאזלים דו-ממדיים יוצרים תמונה שהיא ציור או תצלום, רוב הפאזלים הם תמונות נוף, מבנים או ציורים של ציירים מפורסמים
.
תאריך עדכון : 28.05.2021
תוכן עניינים :
1. מידע ויתרונות על פאזלים
2. האם פאזלים הם משחקי חשיבה?
3. למי מומלץ משחקי פאזלים?
4. איך משחקי פאזלים יכולים לסייע ולעזור?
5.לאיזה גילאים מתאימים משחקי פאזלים וחשיבה?
מידע ויתרונות על פאזלים
פאזלים תלת ממדיים עשויים מגוף גאומטרי המחולק לחלקים קטנים. הגוף עשוי להיות מבנה ארכיטקטוני, כלי רכב או כדור.
הפאזל מורכב מחלקים, מקרטון או מעץ, המכילים שקעים ורמות שנכנסים אחד לתוך השני ויוצרים את התמונה. השקעים והרמות של כל חלק שונים משל שאר החלקים ובכך יוצרים חלקים בעלי צורה ייחודית המאפשר פתרון אחד של הפאזל. בדרך כלל, צורת הפאזל היא ריבוע או מלבן אולם ניתן למצוא פאזלים בכל הצורות.
רמת הקושי של הפאזל נקבעת בין השאר לפי מספר החלקים שבו. פאזלים בגודל רגיל הם בעלי 300, 500 ו-1,000 חלקים. קיימים פאזלים גדולים בעלי 3,000-18,000 חלקים
פאזל מוצג בדיזנגוף סנטר תל אביב, מבוסס על עבודתו של קית' הרינג
בספטמבר 2016 יצא למכירה הפאזל הגדול בעולם, לאותו זמן, המורכב מ-40,320 חלקים פותח והומצא על ידי חברת רבנסבורגר הגרמנית. הפאזל נקרא 'הבלתי נשכחים' עם מיטב הרגעים של סרטי דיסני. מידותיו הן 6.8 מטר אורך ו- 1.92 רוחב. באותו החדש הגיע למכירה גם בישראל.
מאז יצאו פאזלים גדולים נוספים שנכון לסוף שנת 2019 הפאזל הגדול בעולם הוא פאזל של חברת MartinPuzzle שכולל 52,110 חלקים, יצא ב־2018 ומציג קולאז' של חיות. זהו הפאזל הראשון שמכיל מעל ל־50 אלף חלקים ויצא בצורה מסחרית.
הרוב מסכימים כי הפאזל הראשון יוצר בסביבות 1760 על ידי החרט ויוצר המפות ג'ון ספילברי. ג'ון חיבר לעץ מפה שצייר קודם לכן וחתך אותה לחלקים כאשר כל חלק היה מדינה. התוצאה הייתה משחק לימודי אשר שימש ללימוד גאוגרפיה לתלמידים הבריטיים. עד לשנת 1820 הפאזל שימש בראש ובראשונה ככלי לימודי. בסוף המאה ה-19, יוצרו הפאזלים הראשונים מקרטון ושימשו לפאזלי הילדים. רק במאה ה-20 התחיל השימוש בחיתוך על ידי הטבעה (החיתוך התבצע על ידי לוח מתכת שחוברו אליו פסי מתכת חדים בתבנית הרצויה. לוח המתכת נלחץ לקרטון בכוח מלמעלה ועל ידי הלחץ הזה נוצר החיתוך). כך שבתחילת המאה ה-20 היו פאזלים מעץ ומקרטון.
בתחילת המאה ה-20, האחים פרקר, יצרני משחקים מפורסמים, התחילו לייצר פאזלים כמשחק מחשבה בידורי (בשונה ממשחק לימוד שהיה עד אז). פאזלים אלו הצליחו כל-כך, עד שבשנת 1909 האחים פרקר הפסיקו לייצר משחקים אחרים והמפעל שלהם התחיל לייצר רק פאזלים . לאחר מלחמת העולם השנייה, הפאזלים מעץ החלו להיעלם. העלות הגבוהה של הייצור ומשך הזמן הגבוה שנדרש לחיתוך גרמו לעליית מחיריהם ומכירתם הופסקה. בד בבד, שיפור בליטוגרפיה ובשיטת החיתוך גרמה לפאזלי הקרטון להפוך ליותר נפוצים.
תור הזהב של הפאזלים הגיע בין 1920–1930 כאשר חברות בבריטניה ובארצות הברית יצרו מגוון רחב של פאזלים, שיטות ההובלה השתכללו ופותחו שיטות מכירה חדשות. אסטרטגיית מכירה אחת הייתה ייצור פאזלים יותר מסובכים וקשים שיתאימו גם למבוגרים. אסטרטגיה נוספת הייתה שימוש בפאזלים כהטבה. חברת אנסון-פרימן מלונג איילנד התחילו בשנת 1931 לייצר פאזלים שיינתנו בקניית מברשת שיניים. שיפור נוסף התחיל על ידי ייצור פאזל שבועי. הפאזל השבועי יצא בכל יום רביעי ונקנה על ידי קבוצות של אנשים שרצו להיות הראשונים בין חבריהם שיסיימו את הפאזל. ניסיון זה שהתחיל בארצות הברית בספטמבר 1932 (בתקופת השפל הכלכלי הגדול) התחיל בייצור של 12,000 פאזלים. מהר מאוד הכמות עלתה ל 100,000 ול-200,000 פאזלים. בשנת 1933 נמכרו 10 מיליון פאזלים בשבוע, 29 בינואר נבחר להיות יום הפאזל.
האם פאזלים הם משחקי חשיבה?
פאזלים נחשבים משחקי חשיבה ומסייעים הרבה לפיתוח היצירתיות החשיבה והדימיון.
למי מומלץ משחקי פאזלים?
משחקי פאזלים מומלצים לכל הגילאים ועוד יותר מומלצים בקרב ילדים ובני נוער אשר רוצים לפתח את היצירתיות יכולת החשיבה והדימיון.
איך משחקי פאזלים יכולים לסייע ולעזור?
משחקי פאזלים יכולים לסייע ולעזור ביצירתיות ובפיתוח מחשבה ודימיון המשחק ומומלצים לכל גיל.
לאיזה גילאים מתאימים משחקי פאזלים וחשיבה?
משחקי פאזלים וחשיבה מתאימים לכל גיל ובמיוחד לגילאים צעירים אשר עוזר ומסייע להם לפתח את יכולת היצירתיות המחשבה והדימיון.
פאזלים לילדים משחקי חשיבה ופיתוח הדימיון באו וי פליי חנות צעצועים אונליין